Ks. Migdał doceniony

Ksiądz Wiesław Migdał został wyróżniony podczas uroczystości związanych z rocznicą powstania Solidarności oraz Zbrodni Lubińskiej. Uczczono również pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń. Przypomnijmy, że 31 sierpnia obchodzimy 39. rocznicę Zbrodni Lubińskiej.

Organizatorem uroczystości było starostwo powiatowe w Lubinie. – Doszliśmy do takiego momentu w Lubinie, kiedy przychodzi spłacać dług wdzięczności dla ludzi lat 80 – tych, lat walki z komunizmem o prawa ludzkie, o prawa obywatelskie, którzy poświęcali niejednokrotnie swoje życie, a na pewno jakieś zapomnienie przez wiele, wiele lat przez społeczeństwo. Teraz w wolnej Polsce, kiedy mamy taką możliwość i my, jako przedstawiciele wolnego społeczeństwa polskiego, możemy ten długo spłacać. – mówi Adam Myrda, starosta lubiński.

Ks. Wiesław Migdał został wyróżniony za swoją działalność i otrzymał pamiątkową tablicę. – Jest to na pewno jakaś radość, że tych 40 – tu lat w Lubienie nie zmarnowałem. To, co było w mocy, czyniłem zgodnie z sumieniem i powołaniem i że inni to docenili. To jest chyba radość. – mówi Ks. prał. Wiesław Migdał.

W trakcie uroczystości Starosta Adam Myrda otrzymał również przyznany przez kapitułę Krzyż Służby Niepodległości.

Dodaj komentarz