Opublikowany: pon, Mar 26th, 2018

Krzakowski: Nie zrezygnujemy z remontu Piłsudskiego

Dziś w legnickim ratuszu radni miejscy poparli prezydencką autopoprawkę zmian w budżecie. Oznacza to, że na modernizację oświetlenia w Legnicy trafi dodatkowe 130 tys. zł, a na remont odcinka al. Piłsudskiego – ponad 1,5 mln zł.

Pieniądze, które włodarz Legnicy zaproponował wydać na inwestycje to wolne środki. Jak tłumaczyli urzędnicy, przychody miasta wzrosły o kwotę 1,6 mln zł. Stąd pomysł, by pieniądze wykorzystać na dofinansowanie remontu jednej z głównych dróg czy unowocześnienie ulicznego oświetlenia.

– Kierujemy te środki na infrastrukturę w rynku, gdzie oświetlenie wymienimy na LED-owe. Chcemy też przetestować jeden z obwodów w zakresie sterowania oświetleniem przy ul. Wrocławskiej. Znając efekty, podejmiemy działania związane z wymianą oświetlenia na terenie pozostałych regionów miasta – tłumaczył dziś podczas sesji prezydent Tadeusz Krzakowski.

Decyzję o zabezpieczeniu dodatkowych pieniędzy na remont odcinka al. Piłsudskiego, wraz z budową ronda, nie do końca rozumiał Jarosław Rabczenko z PO. – Mimo zwiększonych nakładów na to zadanie, nadal stoi pan na stanowisku, ze będziemy realizować je jako miasto? – zwrócił się do gospodarza Legnicy.

– Nie zrezygnujemy z tej inwestycji. Co oznacza, że nie zrezygnujemy także z 3 milionów, które dostajemy na ten cel od wojewody – uciął Krzakowski.

Ponieważ projektem nie miała czasu zająć się przed rozpoczęciem obrad komisja budżetu i finansów, jej członkowie zaopiniowali go już w trakcie sesji. Wynik był podobny, jak podczas głosowania wszystkich radnych. Ostatecznie uchwała została przyjęta głosem 21 z nich, przy dwóch wstrzymujących.

Przypomnijmy, że inwestycja na drodze łączącej dwa największe legnickie osiedla wciąż nie ma wykonawcy, bo zakończona na początku marca procedura przetargowa nie wyłoniła oferty spełniającej oczekiwania władz miasta, o czym pisaliśmy TUTAJ. W zakresie modernizacji znalazła się m.in. budowa ronda.

– Przebudowa obejmie obie jezdnie al. Piłsudskiego na odcinku ok. 450 m, od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy, wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zbudowane będzie nowe oświetlenie uliczne, a zieleń w pasie drogowym – poddana rekultywacji. Przy rondzie turbinowym powstanie kolejne aktywne przejście dla pieszych, podobne do tego, które funkcjonuje na ul. Wrocławskiej, przy głównej bramie Cmentarza Komunalnego – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. I dodaje: – U zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do ul. Koskowickiej, przewidziane jest wyniesione skrzyżowanie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..