KRAJ. Wielkanocne mody

wielkanoc 3Żółty, zielony, pomarańczowy i biały to nadal najpopularniejsze kolory na święta wielkanocne. Dominują one na wielkanocnych stołach jak i w wystroju domów. Modne stają się także pastele, ale coraz  większą popularność zdobywa styl eko.

– Wielkanoc trudno sobie wyobrazić bez tych wszystkich żółci, zieleni, które kojarzą się z wiosną, ze świeżością – mówi Celina Strączkowska, producentka ozdób świątecznych z Lubina. – Mimo, że wiele osób skłania się do pasteli, róży, fioletów, to jednak według mnie nadal najbardziej popularne są żółcie, pomarańcze, zielenie i biel – dodaje.

wielkanoc 1Tymi kolorami najchętniej ozdabiamy świąteczne stoły, malujemy jaja, zdobimy parapety, okna, czy ściany. Coraz bardziej popularny staje się natomiast trend eko, a więc powrót do natury. Szczególnie, jeśli idzie o malowanie jaj.

– U mnie w domu jajka malujemy tylko i wyłącznie naturalnymi barwnikami– mówi Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior w Lubinie. – Do malowania używamy na przykład wyciągu z buraka, czy z cebuli. Dodatkowo zdobimy jaja różnymi technikami, jak choćby malujemy je za pomocą wosku – dodaje Elżbieta Miklis.

wielkanoc 6– Wszelkie bazie, bukszpan ale i żonkile, owies są najbardziej popularne. Bardzo chętnie ludzie kupują także wszelkiego rodzaju ozdobne wiązanki i kompozycje. Ja lubię wplatać w naturalne gałązki np. małe jajeczka czy kurczaczki, wówczas kompozycja jest piękna i przede wszystkim prawdziwie wielkanocna – mówi Grażyna Balewicz, producentka ozdób świątecznych z Lubina.

DRM

Dodaj komentarz