Kraina Wygasłych Wulkanów reprezentowana na targach

Już po raz 11. do Wrocławia przyjechały dziesiątki, jeśli nie setki polskich i zagranicznych wystawców. Wszystko to w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych, które w tym roku odbyły się na miejscowym stadionie sportowym. Tradycyjnie wśród obecnych gości nie mogło zabraknąć także silnej reprezentacji z naszego regionu, promującej Krainę Wygasłych Wulkanów.

Przypomnijmy, że od ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji wydarzenie nosi już nazwę Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego. Przez trzy dni swoje oferty prezentowały między innymi regiony turystyczne, uzdrowiska, biura podróży, hotele i propagatorzy wszelkich form turystycznych. Krainę Wygasłych Wulkanów promowało Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” z Mściwojowa, które otrzymało do dyspozycji stoisko pod szyldem Dolnego Śląska. Nasz region reprezentowali: Marta i Maciej Zawierucha z Zielonego Laboratorium z Rzeszówka, Alicja Lamparska współpracująca z Zamkiem Grodziec, Marzena Biernat i Damian Sadowski z Sudeckie Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, Ewelina i Marzena Szkutnik z Czapli – Wioski piasku i kamienia, a także pracownicy biura LGD – Gabriela Męczyńska i Marta Cieślak.

– Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza rodzin z dziećmi, nauczycieli oraz przewodników. Odwiedzający dopytywali się głównie o ofertę warsztatową i noclegową oraz lokalne atrakcje i zabytki regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego. Rozdaliśmy wiele ulotek, folderów, map. Ponadto na naszym stoisku można było dostać bawełnianą torbę na zakupy, pierniczki w kształcie wulkanu, breloki w kształcie wulkanu oraz odblaskowe opaski na rękę, a wszystko to z napisem Góry i Pogórze Kaczawskie, w ramach promocji tworzącego się Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów – mówi Marta Cieślak z LGD.

Dużą atrakcją dla odwiedzających była degustacja ziołowej herbatki przygotowanej przez Martę i Macieja Zawieruchę z Zagrody Edukacyjnej „Zielony Wulkan”. Herbatki w formie suszu była rozdawane także w papierowych torebkach.

Do stoiska LGD podchodzili również wystawcy z innych stoisk. – Z dużą ciekawością dopytywali o nasz region i najlepsze atrakcje turystyczne. Wymienialiśmy się materiałami promocyjnymi, być może w przyszłości nawiążemy współpracę – dodaje Marta Cieślak.

Między innymi dzięki udziałowi w targach Kraina Wygasłych Wulkanów staję coraz bardziej rozpoznawalnym regionem w kraju, a swoją oryginalną nazwą i niespotykanymi atrakcjami, przyciąga coraz więcej turystów, szkół i innych gości.

Fot. LGD Partnerstwo Kaczawskie

Dodaj komentarz