Opublikowany: pt, Lis 22nd, 2019

Kradli miedź, ukrywali ponad tys. porcji narkotyków

Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w ciągu ostatnich miesięcy kradli miedź z terenu jednej z miejscowych firm. Jak się okazało, jeden z nich ukrywał też ponad 1,3 tys. porcji narkotyków. Niebawem cała grupa stanie przed sądem.

Na trop grupy wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Jak ustalili, przestępcy od lipca do listopada br. kradli elementy miedziane z terenu jednej z miejscowych firm. Wartość łupu wyniosła ok. 300 tys. zł.

– W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych jednego z mężczyzn, kryminalni ujawnili narkotyki. Mężczyzna posiadał blisko tysiąc działek amfetaminy oraz blisko 350 porcji handlowych marihuany – relacjonuje Anna Tersa z KMP w Legnicy.

U kolejnego z zatrzymanych kryminalni w trakcie przeszukania mieszkania natknęli się na sejf z gotówką w kwocie blisko 240 tys. zł., która również została zabezpieczona.

– Mężczyźni usłyszeli już zarzuty a prokuratura rejonowa zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji ze stawiennictwem trzy razy w tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy. Teraz będą odpowiadać przed sądem – dodaje sierż. szt. Tersa.

Za kradzież grozi pięcioletnia odsiadka, a za posiadanie znacznej ilości narkotyków – kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..