Kradli koła pod osłoną nocy

Co można ukraść z zaparkowanego samochodu? 18-letni złodzieje wpadli na pomysł, by z aut wykręcać… koła. Przez kilka dni w ten sposób dwaj młodzi legniczanie ukradli sześć kompletów kół na łączną kwotę blisko 7 tysięcy złotych.

Czy kradzieży dopuszczali się z miłości do krągłości, nie wiadomo. Pewne natomiast, że obaj zakuci już zostali w kajdanki i  przyznali się do winy.

– Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia, a zatrzymani mężczyźni usłyszeli w tej sprawie zarzuty karne. Za kradzież grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji.

Mundurowi z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu, nad sprawą kolejno po sobie zgłaszanych kradzieży kół z aut osobowych w całym mieście, pracowali od kilku dni. Sposób działania sprawców był zawsze podobny. W ciągu dnia jeździli po legnickich osiedlach, robiąc rekonesans, i upatrywali sobie samochody wyposażone w nowe, niezniszczone koła.

– Głównie interesowały ich aluminiowe felgi o modnych wzorach. Kradzieży dokonywali w nocy – dodaje Iwona Król-Szymajda.

Dodaj komentarz

*

code