Kradł tylko wysokogatunkowe whisky

W ręce legnickiej policji wpadł 30-letni mieszkaniec miasta, którego podejrzewa się o kradzież sklepową. Łupem złodzieja miało paść kilka butelek wysokogatunkowej whisky. Straty oszacowano na łączną kwotę prawie tysiąc złotych. 

Legniccy funkcjonariusze prowadzili postępowanie w sprawie kradzieży sklepowych. – Ze zgłoszeń jakie otrzymali policjanci wynikało, że sprawca dokonywał kradzieży alkoholu w różnych sklepach na terenie miasta. Gust miał sprecyzowany – zawsze była to wysokogatunkowa whisky. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, opiewają na kwotę blisko tysiąca złotych – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Funkcjonariusze ustalili, że za wszystkimi kradzieżami jedna i ta sama osoba. Typowania padły na 30-letniego mieszkańca Legnicy, który był już wcześniej karany, za tego typu przestępstwa.

Mundurowi przedstawili mężczyźnie zarzuty w warunkach recydywy. Miłośnikowi whisky grozi teraz kara do 7,5 roku więzienia. Legniczanin, będzie musiał także zapłacić za skradziony towar.

Dodaj komentarz