Kradł paliwo, używając kradzionych tablic

Lubińscy policjanci zatrzymali 25-latka, który najpierw kradł tablice rejestracyjne z innych aut, a później przyczepiał je do swojego samochodu. W ten sposób tankował paliwo na stacjach benzynowych i odjeżdżał bez płacenia. Mężczyźnie grozi pięcioletnia odsiadka.

Policjanci rozpracowali sprawę kradzieży paliwa, których dokonał ten sam mężczyzna na kilku stacjach benzynowych. – Okazało się, że 25 – latek kradł tablice rejestracyjne, które zakładał na swój pojazd, następnie przyjeżdżał na różne stacje benzynowe, na terenie miasta, tankował i oddalał się nie płacąc za paliwo. W trakcie wykonywania czynności z tym mężczyzną, funkcjonariusze udowodnili mu również kradzież katalizatora z pojazdu znajdującego się na jednej z ulic w Lubinie. – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Mężczyzna próbował jeszcze ukraść kolejny katalizator, ale spłoszyli go inni kierowcy. – Za przestępstwo kradzieży Polskie przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. – tłumaczy Sylwia Serafin.

Łącznie mężczyzna dokonał 8 kradzieży paliwa na różnych stacjach. Straty jakie spowodował to 750 zł. Oprócz tablic rejestracyjnych dla niepoznaki 25-latek próbował również zmieniać kolor swojego auta. Jak się okazało – na próżno.

Dodaj komentarz