Opublikowany: wt, Lut 25th, 2020

Kot bez łapy uratowany przez strażaków (FOTO, WIDEO)

Osłabiony i bez jednej łapy – nie wiadomo, ile czasu dziki kot spędził w piwnicznej jamie na terenie zbiornika wodnego Słup. Zwierzę zauważyła jaworzanka spacerująca z psem. Wystraszony kociak z krwawiącą raną nie miał szans na wydostanie się z potrzasku.

Okaleczony kot prawdopodobnie schronił się, bo mógł być wcześniej zaatakowany przez jakieś inne zwierzę. Biedaczyna miał odgryzioną tylną łapę. Rana już się goiła, co może świadczyć o tym, że futrzak przebywał tam już kilka dni. Skazany był na śmierć, bo nie miał szans na samodzielne wydostanie się z piwnicy. Wszystkie wejścia były zasypane, a jedyną drogą ucieczki była metrowa dziura.

Z tarapatów wyswobodzili poszkodowanego jaworscy strażacy. Nie było łatwo, bo dziki zwierzak bronił się i potrzebował czasu, żeby zaufać ratownikom. Spacerowiczka, która wezwała pomoc zadeklarowała, że przewiezie kota do weterynarza.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..