Koszykarze SMK Lubin pokonali ekipę z Oleśnicy

To był kolejny udany mecz dla „Lubińskich Lwów”. Koszykarze Michała Grzesika na parkiecie sali przy ul. KEN 17B, podejmowali Team-Plast KK Oleśnicę. Pierwsza kwarta była dość wyrównana. Z czasem to gospodarze wiedli prym na parkiecie.

Po dwóch seriach spotkań w rundzie finałowej o miejsca 1-8 w 3 lidze koszykówki mężczyzn, SMK Lubin podtrzymało dobrą passę. Ekipa Michała Grzesika podejmowała Oleśnice. W pierwszej bardzo wyrównanej kwarcie, lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 22:19. Kolejne odsłony spotkania do dominacja SMK Lubin, choć nie ustrzegli się błędów własnych, po których często zespół z Oleśnicy zdobywał punkty. Końcowy wynik to 91:57 dla SMK Lubin. Najwięcej trafień dla „Lwów” zdobył Jędrzej Toś i Damian Szablewski, bo po 17. Dla przyjezdnych najwięcej rzucał Tomasz Gruba (18 punktów). Należy podkreślić, iż po drugiej kwarcie członkowie Klubu Kibica SMK Lubin zorganizowali konkurs rzutów do kosza dla najmłodszych, a także kozłowanie piłką między pachołkami. Dla najlepszych czekały nagrody.

3 kolejka rundy finałowej 3 Ligi Koszykówki Mężczyzn

SMK Lubin – Team-Plast KK Oleśnica 91:57 (1 kwarta: 22:19, 2 kwarta: 29:15, 3 kwarta: 26:15, 4 kwarta: 14:8)

SMK Lubin rzucali: Jędrzej Toś (17), Damian Szablewski (17), Jacek Iłowski (16), Mateusz Turcza (9), Jakub Słaby (8), Paweł Macowicz (8), Miłosz Olejniczak (4), Łukasz Markowicz (4), Damian Dwornik (4), Mikołaj Wawrzyńczyk (2), Hryhorii Chuikov (2), Łukasz Skibiński.