Opublikowany: czw, Lip 2nd, 2020

Kosztyła wytacza proces za wpisy w internecie

Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła zapowiedział wniesienie pozwu do sądu przeciwko osobie, która – jak twierdzi – publikuje w internecie fałszywe treści na jego temat. Chodzi o wpisy umieszczane na profilu facebookowym Lepsza Ścinawa.

– Analizujemy kilka wpisów, które są nieprawdziwe i oczerniają moją osobę w związku z pełnioną przeze mnie funkcją burmistrza. Między innymi ten dotyczący rzekomego wyłudzenia przeze mnie 240 tys. złotych – informuje Krystian Kosztyła.

Jak podkreśla szef ścinawskiego samorządu jest to pozew cywilny, a co za tym idzie wszelkie koszty pokryje z własnej kieszeni. – Wniosłem opłatę ze swoich prywatnych środków. W swoim zakresie przekazałem też pełnomocnictwo i będę się rozliczał z adwokatem, który poprowadzi sprawę nie dla burmistrza Ścinawy, ale dla Krystiana Kosztyły, czyli nie z pieniędzy, które są wydatkowane na usługi prawne gminy – wyjaśnia burmistrz.

Pozywający we wniosku zażąda przeprosin oraz wpłaty określonej kwoty na jedną z organizacji społecznych działających na terenie gminy Ścinawa.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..