Kosmiczne 55-lecie szkoły

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie z Oddziałami Integracyjnymi obchodziła swój wyjątkowy jubileusz. 55-lecie placówki świętowano w kosmicznym stylu. 

Z okazji 55-lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie, w placówce odbył się uroczysty apel. Podczas występów artystycznych, uczniowie przypomnieli gościom historię szkoły. A wszystko zaczęło się w 1967 roku.

– Chodziło o to, że powstawało tutaj bardzo duże osiedle i potrzebna była szkoła. Potrzeba tej szkoły była bardzo duża, na początku uczyło się tutaj ponad 2,7 tys. osób, ponad 80 klas, ponad 100 nauczycieli – wspomina dyrektor Giżewska.

Uczniowie chodzili do szkoły na trzy zmiany. Elżbieta Giżewska jest piątym dyrektorem szkoły. Pierwsze kroki w placówce stawiała jednak jako nauczyciel.

– Ja wspominam tamten czas z wielką przyjemnością i swoich pierwszych uczniów również bardzo miło wspominam. Kiedy weszłam tutaj pierwszego września 1986 roku, to dla mnie było takie przeżycie, że mogę spełnić swoje marzenie, bo chciałam być zawsze nauczycielem i to wspominam do dziś – dodaje Giżewska.

Podczas uroczystości zaprezentowano archiwalne zdjęcia uczniów i nauczycieli. Motywem przewodnim występów artystycznych był natomiast kosmos. Scenariusz przygotował jeden z nauczycieli, który swoją przygodę w szkole zaczynał jako uczeń.

– Niegdyś byłem uczniem tej szkoły, teraz od 10 już lat pracuję jako nauczyciel. Wspaniale wspominam te dawne czasy, kiedy uczęszczałem do tej placówki jako mały chłopiec. Pani dyrektor była wówczas moją wychowawczynią w nauczaniu początkowym, uczyła mnie czytać i pisać, dziś razem pracujemy. Dzisiejsza uroczystość jest bardzo wzruszająca, przyjechali do nas nauczyciele, którzy niegdyś uczyli w tej szkole – opowiada Maciej Lindmajer.

Do dziś Szkołę Podstawową nr 3 opuściło cztery tysiące absolwentów. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi świętowali we własnym gronie.

Dodaj komentarz