Opublikowany: pt, Kwi 3rd, 2020

Kościoły przeniosły się do internetu

Ze względu na epidemię koronawirusa wiele sfer życia przeniosło się do wirtualnej rzeczywistości. To poprzez internet teraz się kontaktujemy, pracujemy, uczymy, bawimy – przynajmniej spora cześć ludzi. Do internetu przeniosły się też… kościoły.

Epidemia i obostrzenia wprowadzone przez polski rząd wymusiły na wielu osobach zmianę stylu życia i przyzwyczajeń. Restrykcje nałożono też na kościoły. Od jakiegoś czasu może w nich przebywać jedynie pięć osób. Dlatego wiele parafii przeniosło odprawiane przez siebie liturgie do internetu. Większość nadaje na żywo niedzielne msze, są jednak i tacy, którzy codziennie o tej samej porze transmitują ze swojego kościoła, na przykład różaniec. Dziś wiele parafii zdecydowało się dodatkowo nadawać drogę krzyżową.

Większość kościołów wykorzystuje do tego media społecznościowe, czyli swoje profile na Facebooku. Niektórzy idą krok dalej i, jak parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie, zakładają swój kanał na YouTube.

W Lubinie w mediach społecznościowych msze transmitują m.in. kościoły pw. św. Maksymiliana Marii Kolbegopw. św Jana Boskopw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubinie. Znaleźliśmy też msze z parafii św. Urszuli w Gwizdanowie. Jednak najlepiej poszukać samemu na Facebooku swojego kościoła.

– Zapraszamy do naszej świątyni, ale wirtualnie. Codziennie o godzinie 18 będzie tu u nas sprawowana msza, ale ze względu na racje sanitarne tylko pięć osób może na nią wejść. Bardzo nam przykro z tego powodu, ale szanujemy decyzje władz, staramy się ich przestrzegać i pomagać wiernym w dobrym przeżywaniu tego, co mogliby tutaj przeżyć, dlatego odpalamy codzienne live na Facebooku – mówi jeden z księży z kościoła pw. św. Jana Bosko na filmiku umieszczonym w marcu na FB Oratorium św. Jana Bosko w Lubinie.

Niedzielne msze święte transmitowane są również w lokalnej TV Regionalna.pl. Zawsze o godzinie 11.30. Nie inaczej będzie i teraz – 5 kwietnia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..