Opublikowany: czw, Lut 9th, 2017

Kortez pojazzuje w Lubinie

Kortez-11.03-—-kopia-766x540Kortez Trio wystąpi w marcu w Centrum Kultury Muza w Lubinie. Bilety na koncert są już w sprzedaży.

Kortez to 26-letni kompozytor i wokalista pochodzący z Iwonicza, obdarzony głębokim i lekko szorstkim głosem. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do telewizyjnego programu „Must be the music”, gdzie nie został zauważony.

Na początku 2014 r. podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo. W marcu 2015 r. ukazała się pierwsza EP-ka zatytułowana „Jazzboy Session EP”, na którą złożyły się trzy piosenki: „Zostań”, „Joe” i „Co Myślisz?”. Cały nakład tego wydawnictwa został już wyczerpany. Utwór „Zostań” stał się przebojem – na Liście Przebojów Programu Trzeciego utrzymywał się kilkanaście tygodni. Debiutancka płyta pt. „Bumerang” uzyskała status platynowej.

Artysta był nominowany do Fryderyków 2016 w czterech kategoriach: utwór roku, teledysk roku, album roku pop, fonograficzny debiut roku – ostatecznie statuetkę otrzymał za fonograficzny debiut roku.

Kortez wystąpi w dużej sali Muzy 11 marca o godzinie 19. Bilety kosztują 50 zł, w dniu koncertu trzeba będzie za nie zapłacić 60 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..