Korowód, który zaraża optymizmem (FOTO)

Po raz kolejny przez centrum Legnicy przeszedł barwny korowód, w którym zaprezentowali się uczestnicy tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego “Świat pod Kyczerą”. W sumie można było podziwiać ok. 300 osób reprezentujących dziewięć folklorystycznych zespołów z całego świata.

– Legniczanie czekają na ten korowód, już od wielu lat to się potwierdza – komentował tuż przed rozpoczęciem pierwszych legnickich atrakcji w ramach XXI edycji festiwalu jego organizator Jerzy Starzyński.

Ojciec wydarzenia ubolewał, że ostatecznie do Polski nie dotarli przyjaciele z Cypru, jednak radował się obecnością zespołów południowoamerykańskich. Optymizmem zarażał zresztą legniczan, którzy stawili się w sercu miasta, by podziwiać kolorowy pochód. Jeszcze zanim korowód ruszył z obozów gości festiwalu niosła się muzyka i głośne radosne śpiewy. Poźniej przyszedł czas na spacer aleją Najświętszej Marii Panny, podczas którego eleganccy panowie i wystrojone panie ochoczo pozowały do zdjęć.

Korowód dotarł do Rynku, gdzie lada chwila rozpocznie się koncert galowy. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Organizatorzy zapraszają jutro do Akademii Rycerskiej w Legnicy, gdzie będą trwać warsztaty taneczne dla dzieci. W czwartek festiwal przeniesie się do Wołowa, w piątek – do Rudnej. W sobotę egzotyczni goście zawitają do Starego Łomu i Goliszowa oraz Zamienic, by w niedzielę wrócić nad Kaczawę przy okazji koncertu galowego na scenie Muszli Koncertowej w legnickim parku Miejskim.

.

.

Dodaj komentarz

*

code