Koronawirus: Od jutra dużo mniej pociągów

Kilkadziesiąt par pociągów zniknie na jakiś czas z dolnośląskiego rozkładu jazdy. Mała liczba pasażerów sprawiła, że Koleje Dolnośląskie i POLREGIO od jutra poważnie ograniczą swoje siatki połączeń.

W przypadku KD zmiany dotyczą w sumie 125 kursów. Najbardziej odczują to mieszkańcy aglomeracji wrocławskiej: zawieszone zostanie kursowanie z Wrocławia 9 par pociągów do Kątów Wrocławskich, 7 par pociągów do Trzebnicy oraz 5 par pociągów do Jelcza-Laskowic.

– Pracując nad zmianami w rozkładzie jazdy kierowaliśmy się chęcią zapewnienia pasażerom możliwości dojazdu do pracy – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD. – Dolnoślązacy stosując się do zaleceń rządu wyraźnie ograniczyli swoje podróże, frekwencja w pociągach Kolei Dolnośląskich od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego wynosi od 15 do 25 proc. normalnego zapełnienia. Zachowaliśmy jednak, chociaż w ograniczonym zakresie, połączenia na każdej z obsługiwanych do tej pory stacji – wyjaśnia.

Zmiany dotkną też pozostałych mieszkańców województwa, w tym Lubina i Legnicy. Niektóre pociągi zostaną całkiem odwołane, innym zmieniono harmonogram kursowania.

Takie skutki epidemii koronawirusa odczują też mieszkańcy Głogowa i Ścinawy, korzystający z usług POLREGIO. Ten przewoźnik ograniczy 33 kursy, robiąc to stopniowo: 20 i 23 marca.

Dolnoślązacy wybierający się w podróż regionalną koleją powinni zatem dokładnie sprawdzać rozkłady jazdy. Wszystkie dostępne są na stronie PortalPasazera.pl.

Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

*

code