Opublikowany: pon, Paź 12th, 2020

Koronawirus w DPS-ie. Jedna osoba nie żyje

Coraz trudniejsza sytuacja w głogowskim Domu Pomocy Społecznej „Magnolia”. W minionym tygodniu potwierdzono tam dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Dzisiaj pozytywne wyniki otrzymało aż siedmioro pracowników placówki. Zmarł też jeden z pensjonariuszy.

Przez kilka miesięcy w głogowskim domu pomocy społecznej udało się unikać zakażeń. Niestety, w minionym tygodniu potwierdzono dwa przypadki. – Do jednego z mieszkańców wezwaliśmy pogotowie. Zespół wykonał tzw. testy kasetkowe i one wykazały podejrzenie zarażenia koronawirusem. Potem zostało to potwierdzone. Zakażona okazała się jeszcze jedna z pensjonariuszek. Obie osoby zostały przewiezione do szpitala w Bolesławcu – informuje Dariusz Wojtkowiak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej “Magnolia”.

Jednego z pensjonariuszy niestety zakażenie koronawirusem doprowadziło do śmierci. 70-latek zmarł wczoraj w bolesławieckim szpitalu. Zarażenie koronawirusem potwierdzono też u siedmiorga pracowników placówki, którzy testy wykonywali na własną rękę w Miedziowym Centrum Zdrowia.

Chociaż sytuacja w „Magnolii” wydaje się trudna, to wciąż udaje się utrzymać jej działanie. Głównie dzięki temu, że przebywający na kwarantannie pracownicy zgodzili się zostać w placówce. Nie mają pozytywnych wyników testów, zatem mogą normalnie pracować.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Sytuacja z pandemią jest bardzo stresująca. Jeśli chcesz pozbyć się uczucia lęku to Poradnia Harmonia jest dobrym miejscem. Najlepiej skontaktować się przez formularz na stronie, dbają o dyskrecję i prywatność pacjenta.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..