Koronaraport: Pięć nowych przypadków w powiecie lubińskim

Już u 25 osób na terenie powiatu lubińskiefgo zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, po tym jak statystyki zaktualizowano o pięciu nowych nosicieli. To niemal tyle, ile wczoraj odnotowano na terenie całego Dolnego Śląska!

W sobotni wieczór resort donosił o ledwie siemiu nowych przypadkach na terenie naszego województwa, przez co plasowało się ono pod tym względem niemal na końcu listy. Dziś sytuacja się odwróciła – tylko na terenie powiatu lubińskiego wirusa COVID-19 zdiagnozowano u pięciu osób. Kolejne dwie to mieszkańcy powiatów: głogowskiego i złotoryjskiego. W ciągu ostatniej doby testy na koronawirusa przeprowadzone na Dolnym Śląsku dały 41 wyników pozytywnych. Gorzej było tylko w łódzkim i na Mazowszu.

W sumie w całej Polsce jest dziś 268 nowych osób, u których obecność wirusa potwierdził test laboratoryjny. Zmarło także 10 zakażonych COVID-19: 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży, 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 4102, w tym 94 osoby zmarłe (dane za MZ, stan na 05.04).

 

Dodaj komentarz