Koronaraport: liczba zakażeń nadal rośnie

W Polsce mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Tak brzmi wstęp dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia z godz. 18. Do grupy zakażonych dołączyło od wczoraj 5-ciu dolnoślązaków. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1030/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Wojewoda Dolnośląski informuje, że na terenie województwa dolnośląskiego jest 150 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym pięć osób zmarłych (komunikat z godz. 19:47).

Aktualne dane dla województwa Dolnośląskiego – stan na 25 marca:

– liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4114,

– liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2949,

– liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania  na 2019-nCoV – 248.

Dzisiaj dotarły do nas doniesienia o kolejnych zachorowaniach pracowników PeBeKi. Pięć osób z przebadanej grupy, która miała kontakt z pierwszym zarażonym ma pozytywny wynik. Na kwarantannę skierowano wcześniej całą brygadę. Również KGHM potwierdza przypadek zarażenia koronawirusem  pracownika jednego z oddziałów.

– Mężczyzna czuje się dobrze, pozostaje w domu – czytamy w komunikacie spółki, gdzie czytamy też, że Część pracowników przebywa na kwarantannie zleconej przez służby sanitarne. W związku z sytuacją nie ma zagrożenia zaburzenia jakichkolwiek procesów produkcyjnych w spółce.

Dodaj komentarz