Koronaraport: Kolejni zakażeni na Dolnym Śląsku

Rośnie liczba przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. W piątek stwierdzono 24 nowe zakażenia. Łączna liczba zachorowań na Dolnym Śląsku to 189. Co ważnie, minionej doby nie przybyło nowych ofiar z powodu śmiertelnego wirusa z Chin.

Jak informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki na terenie naszego województwa jest już 189 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W piątek potwierdzono 24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Są to mieszkańcy mieszkańcy powiatu górowskiego, lubańskiego, trzebnickiego oraz Wrocławia.

Urząd opublikował także nowe dane dotyczące osób objętych kwarantanną. Na ten moment liczba ta wynosi 4535. Z kolei 2967 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym lub izolacją, a hospitalizowanych w związku z zakażeniem wirusem z Wuhan – 217 pacjentów. Do tej pory w naszym województwie w związku z chorobą zmarły cztery osoby.

Dane dotyczące poszczególnych powiatów na Dolnym Śląsku.

 

W całym kraju  odnotowano w piątek 168 nowych zakażeń i obecnie liczba zarażonych wynosi 1389. Przypomnijmy, że do tej pory na chorobę zmarło 16 Polaków. Jak dotąd powiat złotoryjski i jaworski pozostają jedynymi powiatami w naszym regionie, gdzie nie odnotowano jeszcze przypadków koronawirusa.

.

 

Dodaj komentarz