Kontrole graniczne kolejny raz przedłużone

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podpisał kolejną już nowelizację rozporządzenia dotyczącego kontroli na granicy wewnętrznej. Tym razem kontrola zostaje przedłużona o 10 dni, czyli do 13 maja.

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją zostaje przedłużona o kolejne 10 dni – od 4 do 13 maja. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Przypomnijmy, że rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 13 marca przywróciło tymczasowo kontrolę graniczną osób przekraczających granicę państwową na okres od 15 marca do 24 marca. Nowelizacja  przedłużała ten czas o kolejne 20 dni – od 25 marca do 13 kwietnia. Następna zmiana ponownie przedłużyła kontrolę o 20 dni – od 14 kwietnia do 3 maja. Minister Mariusz Kamiński podpisał kolejną nowelizację, na mocy której kontrola zostaje przedłużona do 13 maja.

Tak jak dotychczas kontrola graniczna będzie prowadzona przez Straż Graniczą, której działania wspierają policjanci, strażacy i żołnierze.

Granicę wewnętrzną można przekraczać w 42 wyznaczonych miejscach na granicy lądowej: na granicy z Czechami – 18, ze Słowacją – 5, z Niemcami – 16, z Litwą – 3. Kontrola graniczna jest też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach.

Na przejściach granicznych – zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej – przy wjeździe do Polski utrzymane zostają ograniczenia dla cudzoziemców.

Duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju związane są z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..