Opublikowany: wt, Sty 8th, 2019

Kontrola escape roomu w Lubinie nadal trwa

Rozpoczęta wczoraj kontrola escape roomu w Lubinie póki co nie wykazała poważniejszych uchybień – takie informacje przekazał nam Cezary Olbryś, zastępca komendanta KP PSP w Lubinie. Na ostateczne wyniki będzie trzeba jeszcze kilka dni poczekać. 

Przypomnijmy, że od kilku dni w całej Polsce trwają masowe kontrole escape roomów. Wszystko po tragedii, do której doszło w piątkowy wieczór w Koszalinie, gdzie wskutek pożaru życie straciło pięć młodych dziewczyn.

Wczoraj (poniedziałek, 7 stycznia) w godzinach popołudniowych strażacy wspólnie z pracownikami nadzoru budowlanego odwiedzili również tego typu lokal w Lubinie, mieszczący się przy ul. Sportowej. Do dyspozycji klientów są tam cztery pokoje. – Czynności kontrolne zostały rozpoczęte, jednak z przyczyn od nas niezależnych będą musiały one potrwać trochę dłużej. Po prostu na miejscu nie było właścicielki lokalu, a osoba, którą zastaliśmy, nie była uprawniona do przekazania nam wszystkich dokumentów. Na tę chwilę nie stwierdziliśmy jednak większych uchybień, które mogłyby zagrażać życiu lub zdrowiu – mówi starszy brygadier Cezary Olbryś, zastępca komendanta KP PSP w Lubinie. Zdaniem strażaka kontrola powinna się zakończyć w przyszłym tygodniu.

Bardzo podobne informacje otrzymaliśmy od Wiesława Kozuba z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lubinie. – Na razie czekamy na przedstawienie stosownych dokumentów budowlanych. Dopiero po otrzymaniu ich kompletu będziemy mogli zakończyć kontrolę w zakresie budownictwa – uważa inspektor.

Dodajmy też, że weekendowa kontrola przeprowadzona w escape roomach znajdujących się w Galerii Piastów w Legnicy nie wykazała żadnego zagrożenia. Od dzisiaj znowu można z nich korzystać.

Co ciekawe, 11 stycznia na ekranach polskich kin miała ukazać się premiera amerykańskiego horroru “Escape Room”, ale z uwagi na ostatnie wydarzenia w Koszalinie, dystrybutor filmu zdecydował wstrzymać ją na czas nieokreślony.

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..