Koniec remontu w legnickim schronisku dla zwierząt

15 odnowionych boksów, nowe posadzki czy system odprowadzania ścieków – to efekty modernizacji, o którą w schronisku przy ul. Ceglanej zabiegali mieszkańcy głosujący w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Prace już się zakończyły – obwieszcza legnicki magistrat.

Przypomnijmy, że zwycięski projekt w tym obszarze miasta dotyczył właśnie schroniska dla bezdomnych zwierząt, którym zarządza Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W ramach zadania odnowiono tam 15 boksów, ale na tym nie koniec.

– Wymienione w nich są posadzki, okładziny ścienne, system odprowadzania ścieków. Zakupiono także cztery ławki, dwa stoły i namiot, w którym odbywały się spotkania dla dzieci i młodzieży. Roboty wykonała firma Usługi Budowlane Andrzej Rybka, która wygrała przetarg na tę inwestycję – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta nadkaczawskiego miasta.

Urzędnicy przypominają, że w ostatnich latach, dzięki dotacjom miasta, wyremontowano około 40 boksów. Zbudowany też został wybieg dla czworonogów. Mimo najlepszych chęci w tworzeniu zwierzętom dobrych warunków życia, nic jednak nie zastąpi im prawdziwego domu. Zaadaptować czworonoga może każdy. Obecnie w schronisku przebywa około 30 psów i kilka kotów.

Fot., źródło: UM Legnica

Dodaj komentarz

*

code