Opublikowany: śr, Lip 29th, 2020

Koniec Auchan w Lubinie. Będą grupowe zwolnienia

Auchan Retail Polska zdecydował się na zamknięcie sklepu w Lubinie – czytamy w oficjalnym komunikacie francuskiej sieci. Podobny los ma w najbliższym czasie spotkać również hipermarket w Grudziądzu. To kolejne dwie placówki, które w tym roku zamknie spółka. Decyzja ta będzie się wiązać ze zwolnieniami grupowymi.

Bezpośrednią przyczyną decyzji o zamknięciu sklepów jest ich niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu. Osiągnięcie trwałej rentowności obu placówek, pomimo wysiłków ich zespołów, okazało się niemożliwe.

– Na każdy z naszych sklepów patrzymy wielowymiarowo – zarówno pod kątem dbałości o rentowność poszczególnych placówek, jak i założonych przez nas celów strategicznych dotyczących całej firmy, w perspektywie planowanej długofalowej obecności naszej sieci na polskim rynku w kolejnych latach. Chcemy nadal bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen w Polsce. Równocześnie jednak zmuszeni jesteśmy do podejmowania trudnej, ale koniecznej decyzji o zamknięciu placówek nierentownych – w Grudziądzu i Lubinie – mówi Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

– To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów możliwie jak najlepszego wsparcia w tej szczególnej sytuacji – dodaje.

To kolejne hipermarkety, które w tym roku zdecydował zamknąć Auchan. Pod koniec czerwca firma podała, że w sierpniu zlikwidowane zostaną sklepy w Mysłowicach i Dąbrowie Górniczej. Oba te sklepy, podobnie jak hipermarkety w Lubinie i Grudziądzu, to placówki, które działały kiedyś pod szyldem Real.

Zamknięcie sklepów w Lubinie i Grudziądzu dla klientów zaplanowano 27 września. Auchan Retail Polska planuje rozwiązanie umów z ich pracownikami w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami.

Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną. Firma uwzględnia możliwość przeniesienia części pracowników do innych sklepów sieci w regionie. Przeniesienia te nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia

– czytamy w komunikacie.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..