Opublikowany: śr, Maj 15th, 2019

Organy w Kłobuczynie

Utwory m.in. Händla, Liszta, Vivaldiego i Moniuszki można będzie usłyszeć w sobotę, 18 maja, podczas pierwszego z cyklu „Koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej” w Kłobuczynie, gmina Gaworzyce. Wstęp wolny.

Wydarzeniem, które rozpocznie się o godz. 14 w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Kłobuczynie, Towarzystwo Ziemi Głogowskiej rozpoczyna cykl “Koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej”. Pierwszy z nich dedykowany jest ks. dr. Aleksandrowi Walkowiakowi, zasłużonemu członkowi stowarzyszenia, popularyzatorowi i znawcy historii kościołów na ziemi głogowskiej. Autorowi opracowania albumowego pt. “Organy w kościołach regionu głogowskiego i dekanatu wschowskiego”. W tym roku ks. Aleksander Walkowiak obchodzi 50-lecie posługi kapłańskiej, którą rozpoczynał w Gaworzycach i Kłobuczynie.

Koncert muzyki organowej wykona Michał Kocot. W programie są utwory: G. F. Händla, F. Liszta, A. Vivaldiego, S. Moniuszki, G. Frescobaldiego i W. A. Mozarta.

Michał Kocot jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów i klawesynu. Odbył też studia solistyczne we Freibergu w Niemczech i podyplomowe u prof. Juliana Gembalskiego na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem kilku konkursów organowych – w Niemczech, Słowacji, Rosji i w Polsce. Obecnie łączy działalność artystyczno-koncertową z pracą dydaktyczno-naukową w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wstęp wolny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..