Do końca marca bez sesji i komisji

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa sesje złotoryjskiej rady miejskiej zostały odwołane. Podobnie rzecz się ma z komisjami. 

W czwartek rano pojawiła się informacja, że szefowie komisji gospodarczej oraz komisji bezpieczeństwa i zdrowia, Paweł Maciejewski i Paweł Okręglicki, zwołali na poniedziałek 16 marca specjalne posiedzenie kierowanych przez siebie gremiów. Temat? „Przygotowanie miasta do epidemii koronawirusa w Złotoryi”.

Tego samego dnia po południu, po posiedzeniu powiatowego sztabu kryzysowego, burmistrz Robert Pawłowski ocenił, że sytuacja z koronawirusem zrobiła się na tyle poważne, iż najrozsądniejszym wyjściem będzie ograniczenie dostępu mieszkańców do Urzędu Miejskiego w Złotoryi. „Epidemiczny tryb pracy”, czyli załatwienie spraw urzędowych tylko przez telefon i internet, wszedł w życie w piątek. Na podobne kroki zdecydowała się większość burmistrzów i wójtów na terenie powiatu złotoryjskiego.

Pawłowski napisał też list do radnych. Uświadamiał w nim, że organizowanie spotkań takich jak specjalna komisja jest w obecnej sytuacji niewskazane.

W piątek przed południem okazało się, że ani komisja poświęcona epidemii koronawirusa, ani też pozostałe komisje zaplanowane na drugą połowę marca do skutku jednak nie dojdą.

Dodaj komentarz