Kompletnie pijani za kierownicą

Mimo licznych apeli policji, wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem w ręce złotoryjskich stróżów prawa wpadli dwaj mężczyźni w wieku 45 i 60 lat. Obaj byli kompletnie pijani.

45-letni kierowca osobowego opla został zatrzymany do kontroli w jednej z miejscowości na terenie gminy Świerzawa. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Z kolei 60-letni mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu podczas kontroli drogowej w Wilkowie. Wynik badania był jednoznaczny – prawie 2,3 promila. Okazało się również, że nie posiada przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz pokwitowania opłacenia składki OC. Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

– Zgodnie z obowiązującymi przepisami za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat oraz wysokie świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmującej się pomocą ofiarom wypadków drogowych – informuje sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

– Pamiętajmy, że przedwczesne ruszenie w podróż, brak zdolności przewidywania i pewności siebie za kierownicą auta może zakończyć się tragedią. Dlatego tak ważne jest odczekanie odpowiedniej ilości czasu, adekwatnej dla naszego organizmu, a gdy już jesteśmy pewni warto skontrolować jeszcze stan trzeźwości w dowolnej jednostce policji na terenie kraju – apeluje rzeczniczka złotoryjskiej policji.

Fot. pixabay

Dodaj komentarz

*

code