Do kolejnych akcji pojadą już nowym wozem (FOTO, WIDEO)

Druhowie z OSP Stare Rochowice doczekali się nowego wozu bojowego. Skorzystają nie tylko mieszkańcy, bo jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Ze względu na położenie jednostki w sąsiedztwie trasy Bolków-Jelenia Góra większość akcji strażaków to pomoc w wypadkach i kolizjach drogowych.

Wielka radość, duma i poczucie ulgi – tak opisywali swoje emocje druhowie, którzy z satysfakcją prezentowali swoje nowe cacko na boisku sportowym. Na oficjalne otwarcie z wielką fetą trzeba jeszcze poczekać. Wóz jest już zarejestrowany i ubezpieczony. Konieczne jest doposażenie oraz dostosowanie radia do obowiązujących w powiecie częstotliwości.

– To nie było tylko pisanie podań i czekanie na efekty. W pozyskanie tego wozu włożyliśmy mnóstwo pracy. Efekt nie byłby możliwy, gdyby nie przychylność wielu ludzi i instytucji. Było warto – mówi Mateusz Masełbas, zastępca naczelnika miejscowej OSP.

Po odbiór wozu do producenta pojechał m.in. prezes Tadeusz Smyda. – Już czas odejść na strażacką emeryturę i przekazać władzę w ręce młodych – podzielił się z nami refleksją strażak z 60-letnim stażem. Druhowie liczą, że nowoczesny wóz bojowy przyciągnie młodsze pokolenie mieszkańców i stan załogi będzie się powiększał.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz