Opublikowany: pt, Mar 22nd, 2019

Kolejny rajdowiec amator stracił prawo jazdy

O tym, że pośpiech jest złym kierowcą przekonał się 21-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, który jadąc przez jedną z podzłotoryjskich wsi ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość.

Wolniej, znaczy bezpieczniej – tę maksymę policjanci w całej Polsce muszą powtarzać do znudzenia. Kolejna okazja nadarzyła się ostatnio we wsi Łukaszów, gdzie złotoryjscy stróże prawa zatrzymali 21-letniego kierowcę osobówki.

– Podczas jednej z kontroli na drodze wojewódzkiej funkcjonariusze zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Citroen. Miernik prędkości wskazał 98 km/h, a tym samym ponad dwukrotne przekroczenie dopuszczalnej obowiązującej w tym miejscu prędkości – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys, rzecznik prasowy złotoryjskiej policji.

Mężczyzna nie miał prawa liczyć na pobłażliwość. Funkcjonariusze ukarali go mandatem i dopisali do jego dokumentów 10 punktów karnych. Na tym jednak nie koniec konsekwencji.

– Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do organu wydającego z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować będzie utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące – uzupełnia st. sierż. Kwakszys.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..