Kolejny pożar magazynów firmy ECOGOLD, zlokalizowanej na terenach po byłej cukrowni w Starym Jaworze. Straż została powiadomiona w środę kilka minut przed godz. 22. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił. Do akcji ruszyło kilkadziesiąt zastępów z całego województwa.
Magazyny ECOGOLD są doskonale znane jaworskim strażakom ze względu na liczne samozapłony i pożary m.in. w 2018 r. Firma zajmuje się gospodarowaniem odpadami. Przechowywane w magazynach substancje są łatwopalne. Mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali problem i protestowali przeciwko prowadzeniu przez ECOGOLD działalności w tej lokalizacji. Po kilkunastu miesiącach spokoju na terenie firmy znowu doszło do poważnego pożaru.
Do zastępów z terenu całego powiatu jaworskiego dołączyły jednostki gaśnicze m.in. z Legnicy, Jeleniej Góry, Złotoryi i Bolesławca. Największy problem był z wodą. Cysterny nie nadążały z tankowaniem z miejskich hydrantów. Zorganizowano dwa ujęcia w pobliskich rzekach – Nysie Szalonej i na potoku Starucha. Około godz. 2 dojechał zastęp z Milicza, który przywiózł węże o dużej przepustowości i powstała kilkusetmetrowa magistrala, dzięki której można było podawać wodę bezpośrednio do miejsca zdarzenia.
Galeria zdjęć:
fot. Daniel Śmiłowski
Materiały wideo TVRegionalna.pl:








































