Opublikowany: pon, Sty 20th, 2020

Kolejny pożar komina, ewakuowano mieszkańców (FOTO, WIDEO)

Nie ma tygodnia bez wezwania jaworskich strażaków do płonącej sadzy w kominie. W niedzielę ok. godz. 18 ratownicy zostali zadysponowani do takiego zdarzenia przy ul. Starojaworskiej w Jaworze.

Płonęła instalacja kominowa w kilkupiętrowej kamienicy. Do akcji ruszyli strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaworze, Męcince i Małuszowie – zawodowi ratownicy gasili w tym czasie pożar pustostanu w Wądrożu Wielkim. Z pomocą dojechali też strażacy z Legnicy.

Konieczna była ewakuacja mieszkańców, a gęsty dym sprawił, że widoczność była ograniczona do kilku metrów. Zewnętrzne instalacje elektryczne uniemożliwiły skorzystanie z drabiny i podnośnika. Strażacy wybrali palący się węgiel z kotła grzewczego i używając piasku i gaśnic proszkowych wygasili sadzę w przewodzie kominowym.

Akcja trwała ponad 2,5 godziny. Po upewnieniu się, że w mieszkaniach nie ma już trującego czadu, oraz  oddymieniu pomieszczeń strażacy pozwolili mieszkańcom wrócić do domu.

 

fot. Daniel Śmiłowski


Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..