Kolejny domowy mecz Zagłębia

Drugi domowy mecz z rzędu rozegrają piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. W dziesiątej serii PGNiG Superligi Kobiet Miedziowe podejmować będą Start Elbląg. Mecz w hali Regionalnego Centrum Sportowego odbędzie się w sobotę o godzinie 18:00.

Lubinianki są liderem rozgrywek, rywalki zajmują szóste miejsce w tabeli, więc faworyt może być tylko jeden – będzie nim Zagłębie – Jesteśmy faworytem, gramy u siebie, jesteśmy wyżej w ligowej tabeli, ale nie zapominamy, że zgubiłyśmy w Elblągu punkt. Na dzisiaj w lidze nikt tanio skóry nie sprzedaje i dla nas każdy mecz bez względu na to, które miejsce rywal zajmuje w tabeli, jest tak samo ważny i tak samo mocno będziemy się przygotowywać. To jest kolejny mecz, w którym trzeba zdobyć komplet punktów – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Miedziowe mają za sobą niezwykle udany początek roku. Zagłębie w szlagierowym meczu Superligi Kobiet rozbiło największego rywala w walce o mistrzostwo – Perłę Lublin różnicą aż 12 bramek. Tym razem podopieczne Bożeny Karkut zmierzą się z dużo niżej notowanym rywalem. Start Elbląg zajmuje szóste miejsce i ma na swoim koncie siedem punktów. 22 „oczka” zdobyły do tej pory lubinianki.

Inna sprawa, że Start nie punktował w żadnym z ostatnich sześciu meczów, przegrywając na własnym parkiecie nawet z Ruchem Chorzów i JKS-em Jarosław. Wszystkie dotychczas zgromadzone punkty elblążanki zdobyły w pierwszych trzech meczach obecnego sezonu i od tego czasu już nie punktowały.

Transmisja: https://zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/629-mks-zaglebie-lubin-eks-start-elblag

Dodaj komentarz

*

code