Kolejne tablice przy przystankach

10 nowych tablic informacyjnych pojawiło się przy przystankach autobusowych na terenie Lubina i niebawem będą służyły podróżującym. Tablice wyświetlają rozkład jazdy autobusów i na bieżąco go aktualizują.

Dziesięć nowych tablic informacyjnych pojawiło się przy przystankach na terenie Lubina. Niebawem będą one służyły mieszkańcom. To duże ułatwienie dla podróżujących, bo na tablicach wyświetlają się informacje nawet o ewentualnych opóźnieniach autobusów.

Są to tablice elektroniczne wyświetlające aktualny rozkład jazdy. Tablice te pojawią się tylko na terenie miasta Lubin, w miejscach najbardziej strategicznych i obciążonych – informuje Tomasz Rosik, dyrektor departamentu infrastruktury i transportu w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

Zakres wyświetlania informacji się nie zmienił jednak same tablice są dużo nowocześniejsze. Łącznie w Lubinie jest już ich 20. Jak informuje Tomasz Rosik, ze Starostwa Powiatowego w Lubinie, póki co nie ma planów, by takie tablice pojawiły się w innych miejscowościach niż Lubin.

 

Lokalizowanie takiej tablicy w miejscu czy na przystanku, który nie jest jakoś specjalnie obciążony ruchem i natężeniem pojazdów komunikacji publicznej nie ma większego sensu. Ta tablica po prostu wyświetlałaby rozkład jazdy na przystanku, z którego odjeżdżają dwa czy trzy autobusy na dobę – dodaje dyrektor Rosik.

Koszt jednej tablicy to około 40 tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz