Kolejne szkoły skracają lekcje (WIDEO)

Uczniowie już pięciu legnickich szkół spędzają na lekcji nie 45, a 30 minut. Dyrektorzy pozostałych placówek mają zielone światło od władz miasta, by podjąć podobną decyzję. Wszystko przez upały, które dają się we znaki tak uczniom, jak i nauczycielom.

W zeszłym tygodniu jeden z uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 zasłabł, właśnie z powodu trwających upałów. Szefostwo placówki postanowiło zmierzyć temperaturę w klasach. Okazało się, ta osiąga nawet 32 stopnie Celsjusza. Efekt? Od poniedziałku lekcje trwają tu nie trzy, a dwa kwadranse. Uczniowie mają stały dostęp do chłodnej wody, a ich rodzice usłyszeli prośbę o wkładanie butelek z życiodajnym płynem do plecaków swoich pociech. O decyzji podjętej przez władze SP nr 9 pisaliśmy już na naszym portalu.

Dziś lista nadkaczawskich szkół, które chcą w ten sposób ulżyć zarówno uczniom, jak i pedagogom, liczy już pieć pozycji. Do SP nr 9 dołączyły: SP nr 18 oraz Zespół Szkół Integracyjnych, Ekonom i ZSTiO. W Legnicy to wydarzenie bezprecedensowe, na podobny krok zdecydowały się także wybrane placówki w regionie: w Lubinie, Polkowicach czy Głogowie.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code