Kolejna rowerzystka potrącona na pasach

Do groźnego wypadku doszło w środowe popołudnie na ulicy Legnickiej w Głogowie. 23-letnia kobieta bezmyślnie przejechała rowerem przez przejście dla pieszych i została potrącona przez samochód.

Na tej ulicy w Głogowie ruch jest ogromny niemal o każdej porze dnia. Dlatego tak bardzo nierozsądnym jest przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych. Przekonała się o tym 23-latka, która wczoraj została potrącona. – Przejeżdżając przez przejście dla pieszych, tam gdzie nie ma śluzy rowerowej, została potrącona przez samochód – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

O sile uderzenia sporo mówią zdjęcia z miejsca wypadku. Rowerzystka trafiła do głogowskiego szpitala. Wcześniej pomocy udzielał jej jednak policjant po służbie. – Natychmiast zareagował i udał się na miejsce wypadku, udzielając pierwszej pomocy 23 – letniej rowerzystce. Policjant zaopiekował się poszkodowaną i pozostał z nią do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego – podkreśla Kaleta.

23-latka może mówić o szczęściu w nieszczęściu. Mimo bardzo groźnie wyglądającego potrącenia, jej życiu nic nie zagraża. – Pacjentka została przyjęta do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego około godziny 17:00. Po wykonaniu wszystkich badań, w tym rozległego tomografu komputerowego, została podjęta decyzja o hospitalizacji chorej na oddziale chirurgii ortopedycznej. Doznała urazu kończyny dolnej, głowy oraz szyi. Dzisiaj rano lekarze stwierdzili, że jej stan jest stabilny – informuje Ewa Todrov, rzecznik prasowa Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności środowego zdarzenia. 30 – letni kierowca samochodu oraz rowerzystka byli trzeźwi. Mundurowi apelują do rowerzystów, aby nie przejeżdżali przez przejścia dla pieszych. Podobny wypadek zdarzył się bowiem w Głogowie kilka miesięcy temu, a poszkodowanej niestety nie udało się uratować.

fot. glogow-info.pl

Dodaj komentarz

*

code