Opublikowany: wt, Lis 5th, 2019

Kolejna działka na sprzedaż

Legnica czeka na inwestora, który zainteresuje się działką na terenie dawnego lotniska. Prezydent ogłosił już przetarg w tej sprawie. Według szacunków urzędników, za hektar terenu miasto będzie mogło zarobić ok. 1 mln zł.

Mowa o kolejnej już działce na legnickich Bielanach – przy ul. Roberta Schumana. Teren ma powierzchnię 17,1413 hektarów, a cena wywoławcza to 17 mln zł + VAT.

– Ta niezabudowana nieruchomość, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu byłego lotniska i terenów przyległych, przeznaczona jest do działalności produkcyjnej, usługowej. Mogą tam funkcjonować składy i magazyny, transport oraz infrastruktura techniczna – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Nieruchomość, ze względu na dużą powierzchnię, stwarza dogodne warunki do zabudowy. Dojazd odbywa się utwardzonymi drogami publicznymi (gminnymi) o nawierzchni betonowej. Wszystkie niezbędne media znajdują się odległości kilkuset metrów – zaznacza.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza działka na legnickim lotnisku, która – w razie wyłonienia nabywcy w drodze przetargu – zostanie sprzedana. W sierpniu br. warszawska spółka PDC Industrial Center 109 zapłaciła za przeszło 16-hektarowy teren kwotę 15,1 mln zł.

Przetarg odbędzie się jeszcze w tym roku, 19 grudnia, w samo południe w magistracie. Wadium w kwocie 1,7 mln zł należy wpłacić do 16 grudnia. Szczegółowych informacji można zasięgnąć w wydziale gospodarki nieruchomościami (pok. 313, III p.).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..