Kolejna inwestycja przy Malwowej

Mieszkańcy osiedla Sienkiewicza mogą już korzystać z nowego chodnika wzdłuż Malwowej, który prowadzi do tamtejszego kompleksu sportowego. To efekt głosów lokalnej społeczności, którzy wybrali to zadanie w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Budową chodnika zajęła się firma Fortum, która wygrała przetarg na to zadanie. Na liście prac znalazła się również korekta łuków na skrzyżowaniu Malwowej z Nowodworską.

– Chodnik z betonowej kostki ułożono na odcinku ponad 230 m. Dzięki tej inwestycji można wygodnie i bezpieczne dojść m.in. do kompleksu sportowego, który powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców tej części miasta w Legnicki Budżet Obywatelski – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

To nie pierwsza inwestycja, jakiej w ostatnim czasie doczekali się mieszkańcy osiedla Sienkiewicza. Rok temmu powstał tu rekreacyjny ogród z murowaną altaną i grillem, stołami piknikowymi, ławkami, nowym chodnikiem i lampami. Wcześniej do ich użytku zostało oddane centrum sportowo-rekreacyjne z plenerową siłownią, boiskiem do gry w piłkę nożną i koszykówki oraz plac zabaw.

źródło, fot. UM Legnica

Dodaj komentarz

*

code