Kolejna dziesiątka zakażonych. Od jutra obowiązują maseczki!

Na Dolnym Śląsku przybyło kolejnych 10 zakażonych koronawirusem. Ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie obecności wirusa COVID-19 w organizmie hospitalizowanych jest obecnie w województwie 284 osoby.

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, górowskiego, jeleniogórskiego, lubińskiego, oleśnickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego i ząbkowickiego. Kwarantanną jest objętych obecnie 5107 dolnoślązaków, natomiast nadzorem na terenie województwa 1221. Liczba osób zakażonych w naszym regionie utrzymuje się na podobnym poziomie do dni ubiegłych (szczegóły w infografice). Są dobre wieści ze Złotoryi, gdzie kolejne wyniki testów zakażonej mieszkanki gminy Zagrodno są dziś negatywne.
Przypominamy, że od jutra obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej.

– Maseczka nie chroni nas przed zakażeniem, chroni innych przed nami. Na tym etapie epidemii rośnie ryzyko, że możemy być nosicielami. To może być chustka, szalik czy materiałowa maseczka. Maseczki wielorazowe powinniśmy prać regularnie w wysokiej temperaturze (600 C) aby zachować ich sterylność – czytamy w komunikatach Ministerstwa Zdrowia.

Dodaj komentarz