Opublikowany: sob, Sie 17th, 2019

Koleją Dolnośląską dojedziemy do Pragi

Jak podróż to tylko samochodem? Jak się okazuje wielu Dolnoślązaków ma inne zdanie, o czym świadczy najświeższy raport Kolei Dolnośląskich. Spółka zanotowała kolejny rekord w ilości podróżujących, ale nie osiada na laurach. Planuje poszerzyć ofertę. Niebawem koleją będziemy mogli dojechać do Pragi.

– W pierwszym półroczu tego roku naszymi pociągami podróż odbyło blisko 6,6 miliona osób. Tym samym, analogiczny okres roku poprzedniego, poprawiliśmy o milion osób – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Rekord goni rekord. W 2017 roku KD podróżowało 9,7 mln osób, a w 2018 roku aż 11,7 miliona. Koleje Dolnośląskie to najszybciej rozwijająca się firma transportowa w kategorii regionalnych przewozów kolejowych. Ale przejedziemy się nią nie tylko po regionie. Koleje Dolnośląskie obsługują także połączenia transgraniczne. Najnowsze plany – stolica Czech – Praga.

– Jesteśmy po rozmowach z czeskim przewoźnikiem Leo Express – wyjaśnia Rodak. Jeśli prace pójdą zgodnie z harmonogramem to jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w grudniu będzie uruchomione bezpośrednie połączenie Wrocław-Praga.

Pociąg będzie jechać przez Kłodzko i Pardubice, aż do stolicy Czech. Taka podróż ma potrwać około 4 godzin.

Koleje Dolnośląskie jeszcze nie podały cen biletów na tej trasie, zapowiedziały jedynie, że mają być atrakcyjne.

Szczegółowe informacje na ikonografice oraz w materiale TVRegionalna.pl

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..