Opublikowany: czw, Paź 17th, 2019

“Kodowcy” z jaworskiego ogólniaka

Pierwszoklasiści z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze brali udział w zajęciach z zakresu kodowania w języku angielskim w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Młodzież nie tylko rozwijała umiejętności w tym zakresie, ale również poszerzała swoją wiedzę z zakresu słownictwa dotyczącego technologii komputerowej.

– Podczas warsztatów uczniowie rozwijali logiczne oraz abstrakcyjne myślenie, spostrzegawczość oraz umiejętność rozwiązywania problemów i pracy w parze lub grupie. W trakcie zajęć uczniowie mieli za zadanie stworzyć własną aplikację w Java Script czy też mieli okazję kodować, podróżując po świecie Minecraftu – mówi dyrektor szkoły  Mieczysław Michalski.

Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Dla niektórych uczniów zajęcia z kodowania okazały się na tyle interesujące, iż zamierzają oni rozwijać swoje kompetencje w kierunku kodowania i programowania. Zajęcia były prowadzone przez  Monikę Sienkiewicz w grupie językowej 1acd.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..