Kobieta będzie teraz rządzić lubińskimi policjantami (FOTO)

Nadkomisarz Joanna Cichla została nową szefową lubińskiej policji. Tym samym zastąpiła dotychczasowego szefa tutejszej jednostki, inspektora Tomasza Gołaskiego, który kilka dni temu odszedł na emeryturę.

Do Lubina nadkomisarz Cichla przyszła z Polkowic, gdzie pełniła funkcję zastępcy komendanta tamtejszej jednostki. O jej powołaniu zdecydował komendant dolnośląskiego garnizonu, nadispektor Tomasz Trawiński. Na razie nadkomisarz Cichla będzie pełnić obowiązki komendanta KPP Lubin.

Nadkomisarz Joanna Cichla służbę w policji rozpoczęła prawie 19 lat temu jako aplikant w Komendzie Powiatowej Policji w Polkowicach. Przez prawie cały okres kariery zawodowej związana była z pionem kryminalnym. Pracowała na stanowisku zastępcy naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie, a ostatnio jako zastępca komendanta w Polkowicach.

Z wykształcenia Joanna Cichla jest doktorem nauk społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończyła również studia w Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, na kierunku zarządzanie. Ponadto jest pedagogiem i socjoterapeutą. Na co dzień współpracuje z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, będącymi ofiarami przemocy.

Przypomnijmy, że rzeczniczką nowej pani komendant także jest kobieta – aspirant sztabowy Sylwia Serafin. Niedawno na emeryturę kolejno odeszli aspirant sztabowy Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji, a później także komendant, inspektor Tomasz Gołaski.

Dodaj komentarz

*

code