Koalicja Europejska przedstawiła kandydatów

Polska wśród liderów Unii Europejskiej, czyste powietrze, tania energia, zdrowa żywność i wyrównywanie szans dla rolnictwa – to tylko niektóre z haseł promujących Koalicję Europejską w nadchodzących wyborach do europarlamentu. W Lubinie odbyła się dziś konferencja, na której przedstawiono najważniejsze hasła oraz wszystkich kandydatów Koalicji startujących z naszego okręgu.

Kilka partii opozycyjnych stworzyło wspólną listę na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Dziś w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej Przylesie została zorganizowana konferencja, na której zaprezentowali się niektórzy kandydaci Koalicji Europejskiej startujący z naszego regionu. Wśród nich jest m.in. mistrz olimpijski w skoku o tyczce Władysław Kozakiewicz. Sportowiec, który kojarzony jest głównie ze słynnego gestu pokazanego w 1980 roku w Moskwie, oficjalnie nie reprezentuje żadnej partii politycznej.

Jako pierwsza głos zabrała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej rozpoczęła od wspomnienia zmarłego wczoraj profesora Karola Modzelewskiego: – Ja się zgadzam z tym, co powiedział o panu profesorze Leszek Miller, że zmarł wielki Polak. To jest absolutny wzorzec do naśladowania. Powinniśmy przekazywać wszystkim młodym wiedzę o takich osobach, jak profesor Modzelewski.

Chwilę później parlamentarzystka w swoim wystąpieniu poruszyła m.in. problem transportu, pozycji Polski w Europie czy też marnowania żywności. – Niedawno przeczytałam informację, że co roku w Unii Europejskiej jest marnowanych 88 milionów ton żywności. Przecież my musimy się tym mocno zająć – mówiła Sekuła-Szmajdzińska.

Oprócz posłanki i Władysława Kozakiewicza do wyborczej walki z ramienia Koalicji Europejskiej w naszym okręgu staną: Krzysztof Mieszkowski (Nowoczesna), Julia Rokicka (Partia Zieloni), Jarosław Duda (Platforma Obywatelska), Genowefa Prorok (Polskie Stronnictwo Ludowe), Elżbieta Stępień (Platforma Obywatelska), Izabela Mrzygłocka (Platforma Obywatelska), Janina Ochojska, Andrzej Buła (Platforma Obywatelska).

Na koniec prowadzący konferencję Michał Jaros z PO wspólnie z Wincentym Elsnerem z SLD odczytali wszystkie dziesięć punktów, które są priorytetowe dla kandydatów Koalicji Europejskiej.

Przypomnijmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Dodaj komentarz

*

code