Opublikowany: pt, Mar 20th, 2020

Na kłopoty – nowy skarbnik

Gmina Wądroże Wielkie będzie miała nowego skarbnika. Sesję Rady Gminy poprzedziła komisja finansów, na której proponowany szef gminnych finansów Dariusz Subocz zyskał aprobatę radnych. Podczas głosowania radni jednogłośnie zaakceptowali kandydata, który obejmie funkcję 1 kwietnia b.r.

– Gmina potrzebowała dobrego, doświadczonego finansisty. Takim jest właśnie pan Dariusz Subocz. Poprzednia pani skarbnik zasugerowała swoją rezygnację z pracy, obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim i nie mogła pełnić dalej tej funkcji – uzasadnia decyzję zmiany skarbnika wójt Elżbieta Jedlecka.

Dariusz Subocz jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. W swojej finansowej karierze 12 lat pełnił funkcję skarbnika powiatu jaworskiego. Od stycznia 2019 zajmował się kasą miejską Chojnowa. Od kwietnia do pracy nie będzie miał daleko, bo jest mieszkańcem Wądroża Wielkiego. Znany jest z przemyślanych i uzasadnionych ekonomicznie decyzji. Po zapoznaniu się z aktualnym budżetem gminy zakomunikował radnym wprost, że „będzie bolało”. Kto i jak długo będzie odczuwał dolegliwości po decyzjach nowego skarbnika? Czas pokaże.

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..