Opublikowany: wt, Sty 28th, 2020

Kłęby dymu na plebanii (FOTO)

Do silnego zadymienia doszło wczorajszego wieczoru w kotłowni na plebani Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla w Zagrodnie. Na pomoc przybyły trzy jednostki straży pożarnej z powiatu złotoryjskiego. 

Dyżurny złotoryjskiej komendy PSP informację o zdarzeniu odebrał tuż przed godz. 20. Na miejsce wysłano trzy zastępy z  miejscowej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także ochotników z Zagrodna i Olszanicy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działań, a następnie potwierdzono informację o panującym w pomieszczeniu zadymieniu. Prawdopodobnie doszło do niego wskutek zwarcia w sterowniku pieca, co w konsekwencji doprowadziło do pożaru instalacji elektrycznej.

Dalsze działania polegały m.in. na szybkim zlokalizowaniu źródła zadymienia oraz oddymieniu pomieszczenia przy pomocy agregatu oddymiającego. Przydatna okazała się również kamera termowizyjna, którą sprawdzono budynek na obecność wystąpienia pojedynczych zarzewi ognia, a także detektorem wielogazowy, którym dokonano pomiarów substancji niebezpiecznych. Na szczęście zagrożenia już nie wykazano.

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Judasz pisze:

    Gosposia przypaliła schabowego?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..