Klasyki i amerykański autobus w Chojnowie

Już w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, do Chojnowa zjadą prawdziwe motoryzacyjne perełki. Jak zapowiadają organizatorzy, goście 3. Międzynarodowego Rajdu i Zlotu Pojazdów Zabytkowych będą mogli też np. przejechać się prawdziwym amerykańskim autobusem szkolnym.

Do podziwiania prawdziwych motoryzacyjnych cacek zapraszają pasjonaci ze stowarzyszenia Oldtimer Chojnów Classic Car Club. Wystawę klasycznych samochodów poprzedzi rajd, którego uczestnicy będą musieli pokonać 90-kilometrową trasę. Kierowcy odwiedzą m.in. Góry Kaczawskie i Park Krajobrazowy „Doliny Bobru”, kończąc wyprawę w Pałacu Brunów.

Z kolei w niedzielę, na chojnowskim rynku, będzie można podziwiać samochody przedwojenne, oldtimer, youngtimery, motocykle, rowery, maszyny rolnicze czy pojazdy militarne. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku z zaproszenia na to wydarzenie skorzystało ponad 200 właścicieli zabytkowych aut. Wizytę w sercu Chojnowa powinni zaplanować zarówno miłośnicy starej motoryzacji, jak i osoby, którym są jest ona obca, wraz z pociechami. Dlaczego?

– Wszystkim wydarzeniom organizowanym przez Oldtimerów towarzyszy szczytny cel. W tym poprzez udział w imprezie możemy wesprzeć akcję edukacyjną „Bądź widoczny, noś odblaski”. Dzięki niej dzieci mieszkające w mieście i gminie Chojnów zostaną przeszkolone, jak prawidłowo zachowywać się na drodze i chodniku, aby maksymalnie zwiększyć swoje bezpieczeństwo – wyliczają organizatorzy ze stowarzyszenia Oldtimer Chojnów. – Dodatkowo dzieciaki dostaną akcesoria odblaskowe takie jak opaski, przypinki i kamizelki, dzięki czemu staną się lepiej widoczne dla kierowców. W trakcie trwania zlotu prowadzona będzie charytatywna zbiórka – dodają.

Na koniec – wisienka na torcie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli przejechać się prawdziwym amerykańskim autobusem szkolnym, tzw. school busem.

Dodaj komentarz