Opublikowany: czw, Gru 6th, 2018

Kino Kobiet w Legnicy

Już jutro, 7 grudnia, o godz. 18 w kinie Piast rozpocznie się bezpłatny pokaz dwóch filmów fabularnych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Kina Kobiet. Przedsięwzięcie sfinansowane ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego jest powiązane ze 100-leciem wywalczenia przez Polki praw wyborczych.

By upamiętnić nadanie praw wyborczych kobietom sejmik dolnośląski ustanowił rok 2018 Dolnośląskim Rokiem Praw Kobiet. Z tej właśnie okazji Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet przygotowało festiwal w największych miastach województwa. Co czekać będzie w Legnicy.

Już jutro, w kinie Piast, będzie można poznać dwie niezwykłe opowieści o kobietach, które angażowały się w tę walkę w różnych częściach świata. Projekcjom będzie towarzyszyć mobilna wystawa “Niezwykłe Dolnoślązaczki”, przybliżająca mądre, twórcze i aktywne kobiety, które żyły na Dolnym Śląsku, m.in. Edytę Stein, Annę German, Wandę Rukiewicz, Frei von Moltkę czy Hannę Hirszfeldową.

Program imprezy Festiwal Kina Kobiet:

*godz. 18 – projekcja filmu “Siłaczki” – legnicki pokaz przedpremierowy pierwszego, polskiego filmu opowiadającego o polskich emancypantkach i sufrażystkach. Premiera filmu przewidziana jest dopiero na 26.01.2019.
W filmie występują: Maria Seweryn, Marta Ojrzynska, Klara Bielawka, reż. Marta Dzido, Piotr Śliwowski.
Po filmie zaplanowana jest dyskusja z członkiniami Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.

*godz. 20.30
Projekcja szwajcarskiego filmu “Boski porządek” – komedia obyczajowa o tym, jak bohaterka mieszkająca w spokojnej szwajcarskiej wiosce może zachwiać rodzinnym i lokalnym porządkiem walcząc o prawa wyborcze dla kobiet.
W filmie występują: Marie Leuenberger, Maximilian Simonischek, reż. Petra Biondina Volpe.

Na pokazy obowiązują bezpłatne bilety, które można odbierać w kasie kina na pięć dni przed pokazem.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..