Kinga Grzyb zostaje w Zagłębiu!

Na tę informację czekali kibice nie tylko w Lubinie, ale i całej Polsce. Kinga Grzyb nie kończy sportowej kariery i kolejny sezon spędzi w Zagłębiu! Tym samym przedłużono kontrakt z jedną z najlepszych zawodniczek w naszym kraju.

To znakomita informacja dla kibiców Miedziowych. Kinga Grzyb to jedna z najbardziej doświadczonych i najlepszych zawodniczek. Grająca na lewym skrzydle szczypiornistka w Zagłębiu gra od 2015 roku, a w tym czasie z lubińską drużyną zdobyła mistrzostwo Polski, cztery wicemistrzostwa i trzy Puchary Polski.

Do Zagłębia Lubin Kinga Grzyb przeszła ze Startu Elbląg, wcześniej występowała w Ruchu Chorzów i Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Wychowanka Sambora Tczew w reprezentacji Polski zadebiutowała 21 listopada 2001 w meczu z Jugosławią i od tego momentu jest jedną z najbardziej zasłużonych dla kadry zawodniczek. Z Biało-Czerwonymi zajęła między innymi 4. miejsce w mistrzostwach świata w 2013 roku.

W minionym sezonie Kinga Grzyb walnie przyczyniła się do zdobycia przez Zagłębiu Lubin dubletu, czyli Mistrzostwa i Pucharu Polski. W rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet zdobyła 110 bramek w 28 meczach, natomiast w grze o PGNiG Puchar Polski w trzech spotkaniach 14 bramek.

– Bardzo się cieszę, że zostaje w Zagłębiu na kolejny sezon. Jestem przekonana, że nadchodzący sezon będzie tak samo ekscytujący jak miniony! – mówi Kinga Grzyb.