Opublikowany: wt, Gru 10th, 2019

Kierowca z zakazem, pasażer z narkotykami

To miała być rutynowa kontrola drogowa, ale zarówno dla kierowcy, jak i jego pasażera zakończyła się wizytą na komisariacie. Pierwszy prowadził mimo sądowego zakazu, a drugi miał przy sobie marihuanę. O ich losie zdecyduje sąd.

Złotoryjscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Peugeot. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec gminy Zagrodno.

– Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 27-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a jego zlekceważenie jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Dominika Kwakszys. – To nie był jednak koniec kontroli drogowej. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli narkotyki należące do pasażera. Badanie narkotestem zabezpieczonej substancji wskazało jednoznacznie, że była to marihuana. 25-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – dodaje.

Niebawem obaj panowie będą musieli pogodzić się z konsekwencjami swoich czynów. O ich losie zdecyduje sąd.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..