Kierowca audi z dwoma promilami

To miała być rutynowa kontrola. Lubińscy policjanci nie spodziewali się jednak, że zatrzymany przez nich 65-latek będzie kompletnie pijany. Dodatkowo okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie. Szczegóły w materiale wideo.

 Policjanci z Rudnej patrolowali okolice. Na terenie gminy Rudna ich zainteresowanie wzbudził kierowca audi. – Zachowanie wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy, że może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali tego mężczyznę do kontroli drogowej. Od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało w organizmie tego mężczyzny blisko 2 promile alkoholu. – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

 Mundurowi sprawdzili mężczyznę w policyjnej bazie danych. I tu niespodzianka. – Okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez sąd rejonowy w Lubinie do 2024 roku. – relacjonuje oficer.

Mężczyzna po raz kolejny za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do zakazu sądowego grozi kara do pięciu lat więzienia. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Dodaj komentarz