Opublikowany: pt, Kwi 26th, 2019

Kierowali pod wpływem, staną przed sądem

Kolejni kierowcy zatrzymani przez legnickich policjantów za jazdę pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wszyscy mężczyźni stracili prawo jazdy. Rekordzista usiadł za kierownicą, mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Funkcjonariusze legnickiej policji wyeliminowali z ruchu trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoją lekkomyślnością stwarzali zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

– Pierwszym z zatrzymanych do kontroli drogowej nieodpowiedzialnych kierowców był 25-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna na ulicy Nowodworskiej w Legnicy, kierował pojazdem marki Opel, mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje st. sierż. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Kolejnym zatrzymanym kierowcą był 21-letni legniczanin, który wpadł przy ul. Chojnowskiej. W trakcie rozomwy funkcjonariusze zauważyli, że jego wypowiedzi są niespójne, mężczyzna jest podenerwowany. Jak się okazało, na pomysł przejażdżki swoim bmw wpadł pod wpływem środków odurzających.

– Rekordzistą okazał się jednak 48-letni mieszkaniec gminy Kunice, który został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Wrocławskiej w Legnicy. Mężczyzna kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje st. sierż. Tersa.

Wszyscy trzej mężczyźni stracili już prawo jazdy. Za kierowanie pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania nawet do 15 lat.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..